Aktualności

Branża targowa w nowej rzeczywistości biznesowej

20.07.2020

Branża targowa to jedna z branż, która najdotkliwiej odczuła skutki pandemii koronawirusa. Odwołane zostały wydarzenia w Polsce, w Europie i na świecie. Przedsiębiorcy reprezentujący tę branżę szacują, że na odrobienie szkód będą potrzebowali nie kilku miesięcy, a kilku lat.

Imprezy o charakterze targowym nie odbywają się w Polsce od marca br. Tymczasem Polska jeszcze do niedawna odgrywała kluczową rolę na rynku targowym Europy Środkowej. To właśnie w naszym kraju odbywało się ponad 200 wydarzeń rocznie. Swoje produkty i usługi w trakcie eventów oferowało blisko 30 000 firm, a liczba uczestniczących w targach klientów była kilkunastokrotnie większa. Wraz z wybuchem pandemii COVID-19 cały ten sektor zamarł. Bez możliwości zarobku zostało ponad 500 firm.

Na szczęście sytuacja gospodarcza powoli się stabilizuje. Choć statystyki nie wskazują wprost na wycofywanie się wirusa, stopniowo łagodzone są kolejne obostrzenia. Bez targów i branżowych imprez produktowych tracą inne gałęzie gospodarki. Przedsiębiorcy targowi walczą więc o przywrócenie możliwości organizacji eventów jeszcze w sierpniu br. Deklarują, że jak najbardziej możliwe jest zachowanie dystansu między uczestnikami i wszystkich procedur sanitarnych.

Jako wyspecjalizowana kancelaria prawna dostrzegamy i rozumiemy problemy nękające od kilku miesięcy branżę targową. Dzięki znajomości odpowiednich narzędzi prawnych możemy zastosować działania zindywidualizowane i dostosowane do potrzeb konkretnej firmy, aby możliwie szybko poprawić jej rynkową sytuację. Profesjonalna i wdrożona w odpowiednim momencie pomoc prawna można ocalić przedsiębiorstwo z branży targowej przed najgorszymi konsekwencjami.

Zapewniamy m.in.:

  • pomoc w negocjacji, renegocjacji zawieraniu kluczowych umów,
  • wsparcie w rozwiązywaniu problemów związanych z zaciągniętymi już zobowiązaniami,
  • pomoc w sprawach z zakresu prawa pracy,
  • wsparcie w sporach z kontrahentami międzynarodowymi.

W razie jakichkolwiek pytań lub chęci uzyskania pomocy prawnej zapraszamy do kontaktu: kancelaria@walczak-wasielewska.pl lub pod numerem tel. +48 796 509 609; +48 783 790 736.