Aktualności

Czy koronawirus wpłynął na branżę drogową w Polsce?

13.07.2020

Czy – i w jaki sposób – pandemia koronawirusa wpłynęła na branżę remontowo-budowlaną dróg w Polsce? Bez trudu można zaobserwować, że w Polsce nadal prowadzone są budowy i remonty najważniejszych dróg. Na początku pandemii o zachowaniu ciągłości w tym zakresie informowała również Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nie oznacza to jednak, że koronawirus w ogóle nie oddziałuje na branżę drogową i nie generuje trudności. Przedsiębiorstwa walczą z absencjami pracowników, w tym w szczególności z Ukrainy.

Nie jest to jednak jedyna przyczyna. Włodarze nierzadko decydują się na wstrzymanie lub rezygnację z prac z powodu oszczędności i niepewnej przyszłości w dobie pandemii. Stało się tak m.in. w Łodzi. Przykładem odwrotnego działania jest z kolei województwo warmińsko-mazurskie, w którym mimo wybuchu pandemii COVID-19 prace remontowe były kontynuowane m.in. w Lidzbarku Warmińskim i Bartoszycach.

Branża drogowa nie została dotknięta pandemią tak drastycznie jak inne gałęzie gospodarki (w tym m.in. branża targowa, o czym napiszemy w jednym z naszych kolejnych artykułów). Mimo to należy zauważyć, że praca w nowej, dotkniętej pandemią rzeczywistości jest inna. W wielu aspektach – trudniejsza. Należy uwzględnić wiele czynników, które do czasu wybuchu pandemii były przedsiębiorcom z branży drogowej zupełnie obce.

Jako kancelaria, która świadczy obsługę prawną na rzecz firm działających w szeroko rozumianej branży drogowej, zapewniamy kompleksowe wsparcie. Dzięki znajomości odpowiednich narzędzi prawnych możemy wdrożyć działania zindywidualizowane i dostosowane do potrzeb konkretnej firmy.

Jesteśmy przekonani, że pandemia koronawirusa nie musi oznaczać dla firm z branży drogowej problemów nie do rozwiązania.

Zapewniamy m.in.:

  • pomoc w negocjacji i zawieraniu kluczowych umów,
  • wsparcie w rozwiązywaniu problemów związanych z zaciągniętymi już zobowiązaniami, w tym również w związku z pandemią koronawirusa,
  • pomoc w sprawach z zakresu prawa pracy,
  • wsparcie w sporach z kontrahentami i służbami zagranicznymi,
  • prowadzenie postępowań przed organami administracji publicznej.

W razie jakichkolwiek pytań lub chęci uzyskania pomocy prawnej zapraszamy do kontaktu: kancelaria@walczak-wasielewska.pl lub pod numerem tel. +48 796 509 609; +48 783 790 736.