Aktualności

Koronawirus – współpraca z kontrahentami spoza Europy

Od lat mamy przyjemność obsługiwać klientów współpracujących z kontrahentami z całego świata. Pracujemy z firmami działającymi m.in. w krajach afrykańskich i azjatyckich. Od pewnego czasu obsługa klientów prowadzących międzynarodowe przedsiębiorstwa stała się bardziej wymagająca. Wszystko za sprawą niespodziewanego wybuchu pandemii COVID-19.

Jak podaje Gazeta Prawna, choć liczba zakażeń stale spada w Chinach, wzrasta m.in. w Japonii. Duży wzrost zakażeń odnotowuje się w Singapurze oraz w Indonezji. Wirus zbiera żniwo także w Afryce. Zgodnie z informacjami publikowanymi przez Rzeczpospolitą, liczba chorych w Afryce w ciągu dwóch tygodni potrafi wzrosnąć dwukrotnie. Dodatkowo zarówno w krajach afrykańskich, jak i azjatyckich, istnieją obawy, że ze względu na zbyt małą liczbę testów, a nierzadko również bardzo niski poziom opieki zdrowotnej, dane te są zaniżane.

Koronawirus jest przyczyną dramatów zdrowotnych i społecznych. Znacząco wpływa jednak także na możliwość prowadzenia biznesu z krajami afrykańskimi i azjatyckimi. Przedsiębiorcy, którzy swoją działalność opierali do tej pory w dużej mierze na współpracy z krajami z Azji lub Afryki, napotykają coraz to nowe przeszkody. Zamknięte granice, problemy z dostawami towarów, trudności z egzekwowaniem lub dochodzeniem roszczeń  – to tylko część problemów.

Na szczęście przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi prawnych negatywne biznesowe skutki pandemii można złagodzić. Jako kancelaria specjalizująca się w obsłudze współprac międzynarodowych, oferujemy praktyczną, wieloaspektową pomoc oraz wdrożenie sprawdzonych, bezpiecznych rozwiązań. Wspieramy w rozwiązywaniu problemów na tle m.in.:

  • prawa pracy,
  • trudności z realizacją zobowiązań lub egzekwowaniem roszczeń,
  • ciągłości dostaw,
  • kwarantanny lub odkażania towarów przetransportowanych do Polski.

Pomoc ekspertów może pomóc uchronić biznes przed najgorszymi z możliwych konsekwencji. To także gwarancja wdrożenia legalnych i profesjonalnych środków zaradczych.

Zapraszamy do kontaktu: kancelaria@walczak-wasielewska.pl lub pod nr tel. +48 796 509 609; +48 783 790 736.