Aktualności

Przemysł odzieżowy w Bangladeszu w obliczu koronawirusa

Z powodu pandemii koronawirusa pracę w Bangladeszu straciło już milion osób. To niepokojące dane. Pandemia rozpoczęła w Bangladeszu stosunkowo niedawno. 

Bangladesz to drugi co do wielkości eksporter odzieży na świecie. Liczba zamówień w ciągu kilku ostatnich tygodni drastycznie spadła. Światowe marki odwołują zamówienia. Problemy rodzą także dostawy, które przetransportowano już do Europy. Traci przede wszystkim branża odzieżowa, ale także handlowa i transportowa. W liście adresowanym do importerów, Rubana Huq, szef organizacji eksporterów odzieży, poprosił o wstrzymanie się z anulowaniem zamówień, aby utrzymać bangladeską gospodarkę.

Sytuacja w Bangladeszu jest trudna również z powodu drastycznie niskiej liczby testów. Państwowy Instytutu Epidemiologii Kontroli i Badań Chorób (IEDCR) podał, że do końca marca br. wykonano zaledwie 1,6 tys. testów na koronawirusa.  Dziennik „Dhaka Tribune” podaje, że w Bangladeszu przeprowadza się 10 testów na milion (!) mieszkańców.

Tematowi koronawirusa w Bangladeszu przyjrzała się także Gazeta Wyborcza. Całość artykułu Ofiarą koronawirusa pada przemysł odzieżowy w Bangladeszu można przeczytać po wykupieniu prenumeraty.

Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Przedsiębiorcy z Polski, którzy współpracują z kontrahentami z Bangaldeszu, w obliczu pandemii mogą skorzystać z odpowiednich rozwiązań przewidzianych przez prawo. Zapraszamy do kontaktu. Obsługa firm utrzymujących stosunki biznesowe z kontrahentami z Bangladeszu to jedna z naszych specjalizacji. Chętnie pomożemy.