Aktualności

Rosja: co dalej z biznesem z rosyjskimi kontrahentami?

Sztab rządowy Rosji podał kilkanaście godzin temu, że w Rosji w ciągu ostatniej doby zmarło 95 pacjentów z COVID-19. W praktyce oznacza to, że wskaźnik zgonów po raz pierwszy od maja br. nie przekroczył stu osób na dobę.

Czy oznacza to, że problemy przedsiębiorców, którzy współpracują z kontrahentami, wkrótce znikną na dobre? Niestety – niekoniecznie.

W ciągu minionej doby w Rosji zarejestrowano aż 7 600 zakażeń koronawirusem. Łączna liczba zakażeń w tym kraju niedługo przekroczy 600 tys. Według niezależnej „Nowej Gaziety” w Petersburgu aktualnie mamy do czynienia ze szczytem epidemii.

Mimo że obostrzenia są stopniowo łagodzone, warto pamiętać, że sytuacja nie jest idealna także w Polsce. Tylko wczoraj odnotowano u nas blisko 300 nowych przypadków. Łącznie, na tę chwilę, w Polsce zakażone COVID-19 było blisko 33 tys. osób. Mimo że pozornie sytuacja ulega poprawie, to nadal nie są idealne warunki do rozwoju biznesu polsko-rosyjskiego.

Jako kancelaria specjalizująca się w obsłudze firm, które na co dzień współpracują z kontrahentami z Rosji, dokładnie znamy specyfikę problemów, z którymi na co dzień borykają się nasi klienci. Doskonale rozumiemy, że choć otwierane są granice, a sytuacja wydaje się lepsza niż kilka miesięcy temu, przedsiębiorcy nadal napotykają liczne trudności.

Oferujemy kompleksową pomoc i wdrożenie sprawdzonych rozwiązań. Dzięki dogłębnej znajomości odpowiednich narzędzi prawnych możemy wdrożyć działania zindywidualizowane, dostosowane do sytuacji konkretnego przedsiębiorstwa. Pomagamy rozwiązywać problemy związane m.in. z:

  • prawem pracy, w tym w szczególności zatrudnianiem pracowników,
  • realizacją zobowiązań lub egzekwowaniem roszczeń,
  • kwarantanną lub odkażaniem towarów przetransportowanych do Polski.

W razie jakichkolwiek pytań lub chęci uzyskania pomocy prawnej zapraszamy do kontaktu: kancelaria@walczak-wasielewska.pl lub pod numerem tel. +48 796 509 609; +48 783 790 736.