Aktualności

Targi w trakcie pandemii

11.08.2020

Branża targowa powoli próbuje odnaleźć się w pandemicznej rzeczywistości. Maksymalny limit uczestników targów zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów wynosi 2,5 mkw. na osobę.

To zasadniczo dobra wiadomość dla wszystkich przedstawicieli branży targowej. Dobrą wiadomość stanowi też fakt, że wiceminister zdrowia określił targi jako wydarzenia, w których można wprowadzić „pewne poluzowania co do dystansu społecznego”. Wynika to z faktu, że liczbę osób obecnych na targach można poddać pełnej kontroli. W razie jakichkolwiek problemów wszystkich uczestników targów bez większych problemów można przecież zidentyfikować z imienia i nazwiska.

Ponadto branża targowa w czasie głębokiego lockdownu podjęła także działalność inną niż związaną bezpośrednio z targami. Ciekawe – i inspirujące – informacje w tym zakresie można znaleźć na stronie Polskiej Izby Targowej.

Druga fala? Co dalej?

Branża targowa w ciągu wielu lat swojej działalności pokonała już niejeden kryzys. Sytuacja gospodarcza stopniowo się poprawia, choć przedsiębiorcy drżą w obawie o tzw. drugą falę, która zgodnie z przewidywaniami ekspertów może wystąpić jesienią. Warto więc już teraz się na nią przygotować i zasięgnąć porady u doświadczonego adwokata.

Jako kancelaria obsługująca firmy z szeroko rozumianej branży targowej, rozumiemy, jak poważne są aktualne problemy. Rozumiemy także, że potencjalne zagrożenia, które mogą wystąpić jesienią, często będą decydowały o „być albo nie być” firmy z branży targowej.

Naszym klientom zapewniamy praktyczną pomoc m.in. w:

  • renegocjacjach zawartych umów,
  • problemach na tle dostaw towarów,
  • negocjacjach z aktualnymi i potencjalnymi partnerami biznesowymi,
  • zagadnieniach na tle zadatków i zaliczek,
  • sytuacjach, w których doszło do częściowego wykonania usługi.

W razie jakichkolwiek pytań lub chęci uzyskania pomocy prawnej zapraszamy do kontaktu: kancelaria@walczak-wasielewska.pl lub pod numerem tel. +48 796 509 609; +48 783 790 736.