Zdjęcie pracownika

Alicja Wasielewska

Jestem adwokatką, założycielką Kancelarii WWA Wasielewska Adwokaci oraz przedsiębiorczynią. Działam w biznesie i dla biznesu.

By móc efektywnie doradzać, muszę poznać specyfikę i sposób działania Klienta. Współpracuję z Klientami, dla których istotna jest merytoryka, ale też kompleksowa analiza problemu, indywidualne podejście oraz umiejętność przewidywania i zapobiegania zagrożeniom, a nie tylko gaszenia pożarów.

Specjalizuję się w prawie handlowym oraz prawie umów, w tym międzynarodowych.
W moim portfolio znajdują się przede wszystkim przedsiębiorcy z branży produkcyjnej, kosmetycznej, farmaceutycznej, modowej czy sportowej.

Dużą przyjemność sprawia mi doradzanie przedsiębiorczym Kobietom oraz poszukiwanie i szycie na miarę rozwiązań dla prowadzonych przez nie biznesów.

Jestem partnerem prawnym KKS Lech Poznań. Wspieram działania klubu w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego oraz rozwiązywania bieżących problemów prawnych.

Swoją karierę zawodową rozpoczęłam na drugim roku studiów, co pozwoliło mi poznać realia biznesowe i branże, w których działają przedsiębiorcy, z którymi współpracuję. Dbam o najwyższą jakość usług prawnych oferowanych Klientom Kancelarii. Pracuję z pasją i szczegółowo analizuję wszystkie możliwości Klienta oraz doradzam przy wyborze odpowiedniej ścieżki postępowania.

Jestem mamą, uwielbiam aktywny wypoczynek z moimi dziećmi, dobry design, reportaże wydawnictwa Czarne i Skandynawię. Jestem pasjonatką tych dalszych (Singapur!) i bliższych rodzinnych podróży kulinarnych oraz odkrywania nowych smaków (gdybym nie była prawniczką, z pewnością zostałabym krytyczką kulinarną).

Sektory mojej działalności to przede wszystkim: branża produkcyjna, branża fashion oraz kosmetyczna, rynek e-commerce, branża farmaceutyczna, wsparcie prawne kobiet przedsiębiorczych, produkty luksusowe.