Aktualności

Kiedy branża targowa wyjdzie z kryzysu?

28.07.2020

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, jak branża targowa radzi sobie z pandemią koronawirusa. Czasy są niewątpliwie ciężkie, a przewidywania ekspertów – niezbyt optymistyczne.

W rozmowach z przedsiębiorcami reprezentującymi branżę targową coraz częściej słyszy się o ponurych pomysłach sprzedaży obiektów wystawienniczych. Tak drastycznych kroków być może uda się uniknąć, ale fakty są nieubłagane. Przychody branży targowej już w maju były o 40-45% niższe niż w roku ubiegłym. Najbardziej pesymistyczne scenariusze przewidują natomiast, że spadki mogą sięgać nawet 80%.

W sektorze wystawienniczym są już podmioty, które zmuszone były podjąć radykalne działania. Już w maju br. Murator Expo, podmiot organizujący m.in. targi Wiatr i Woda oraz współorganizujący Warszawskie Targi Książki, złożył wniosek o upadłość.

Więcej szczęścia miały Międzynarodowe Targi Gdańskie. Na mocy decyzji Rady Miasta Gdańska otrzymały dokapitalizowanie o charakterze inwestycyjnym i stabilizującym. Dyrektor Marketingu MTG wyjaśniła, że środki zostaną przeznaczone na dywersyfikację działalności i działania na wypadek powtórzenia konieczności wstrzymania organizacji targów.

Pomoc adwokata może realnie poprawić sytuację przedsiębiorstwa z branży targowej

Branża targowa pokonała już niejeden kryzys. Jesteśmy przekonani, że i ta walka w końcu okaże się zwycięska. Warto jednak na czas skorzystać z pomocy adwokata.

Jako kancelaria, która świadczy obsługę prawną na rzecz firm działających w szeroko rozumianej branży targowej, doskonale rozumiemy, jak poważne są aktualne problemy. Ich rozwiązanie to często „być albo nie być” przedsiębiorstwa.

Jesteśmy jednak przekonani, że pandemia koronawirusa nie musi oznaczać dla firm z branży targowej najgorszego.

Naszych klientów wspieramy m.in. w:

  • negocjacjach z partnerami biznesowymi,
  • renegocjacjach zawartych umów,
  • problemach na tle dostaw towarów,
  • zagadnieniach na tle zadatków i zaliczek,
  • sytuacjach, w których doszło do częściowego wykonania usługi.

W razie jakichkolwiek pytań lub chęci uzyskania pomocy prawnej zapraszamy do kontaktu: kancelaria@walczak-wasielewska.pl lub pod numerem tel. +48 796 509 609; +48 783 790 736.