Aktualności

Koronawirus w Indiach – to nie koniec pandemii

Pandemia koronawirusa ustępuje? Nie w Indiach. W ciągu ostatnich kilku dni władze Indii odnotowują ok. 20 000 nowych zakażeń dziennie. W New Delhi powstał w ostatnim czasie ogromny szpital – wielkości 20 boisk piłkarskich – przeznaczony wyłącznie do pomocy zakażonym wirusem.

Statystyki podają, że aktualnie Indie to trzeci na świecie kraj pod względem liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa. Obecnie jest to blisko 800 tysięcy zakażeń. Gorzej jest tylko w Rosji (o czym pisaliśmy w jednym z naszych ostatnich wpisów) oraz w Stanach Zjednoczonych.

W Indiach nadal zamknięte są szkoły, kina, baseny, siłownie i stacje metra. Loty międzynarodowe również nie zostały jeszcze wznowione. W miejscach publicznych należy nosić maseczki, nie wolno także organizować zgromadzeń publicznych. Choć Indie wcześniej zniosły część obostrzeń gospodarczych, m.in. w sklepach nadal obowiązują zasady zachowania dystansu społecznego.

Pozostając w temacie gospodarki – przedsiębiorcy, którzy współpracują z kontrahentami z Indii, nadal muszą liczyć się z możliwymi utrudnieniami. Choć w Europie sytuacja związana z pandemią powoli się stabilizuje, biznes działający poza Starym Kontynentem, wciąż mierzy się z trudnościami. W przypadku Indii cierpią branże m.in. odzieżowa, transportowa, czy spożywcza. Problemy dotyczą w szczególności transportu towarów i ewentualnego poddawania ich kwarantannie oraz zagadnień z obszaru prawa pracy.

Jako kancelaria specjalizująca się w obsłudze firm współpracujących z kontrahentami z Indii, kompleksowo wspieramy przedsiębiorców w dobie pandemii. Dzięki dogłębnej znajomości odpowiednich narzędzi prawnych wdrażamy działania odpowiednie w konkretnej sytuacji.

Pomagamy rozwiązywać trudności związane m.in. z:

  • prawem pracy, w tym w szczególności zatrudnianiem pracowników,
  • realizacją zobowiązań lub egzekwowaniem roszczeń,
  • kwarantanną lub odkażaniem towarów przetransportowanych do Polski.

W razie jakichkolwiek pytań lub chęci uzyskania pomocy prawnej zapraszamy do kontaktu: kancelaria@walczak-wasielewska.pl lub pod numerem tel. +48 796 509 609; +48 783 790 736.