Aktualności

Koronawirus w Rosji – co dalej z biznesem?

Jak podaje portal Gazeta.pl, w Rosji ciągu ostatnich dób potwierdzono ponad 10 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Prezydent Władimir Putin potwierdził, że Rosję czeka najbardziej wyczerpujący okres pandemii.

Od soboty (2 maja) w Rosji potwierdzono 10 633 nowe przypadki. Najwięcej chorych przebywa w Moskwie. Niepokojąca tendencja wzrostowa utrzymuje się od kilku dni. Zmarło już blisko 13 000 pacjentów. Szpitale uskarżają się na brak odpowiedniego sprzętu, a od początku pandemii z powodu chorób personelu medycznego zamknięto już 20 szpitali.

Koronawirus w Rosji to problem nie tylko zdrowotny i społeczny, ale również biznesowy. Z Rosją prowadzą interesy zarówno przedsiębiorcy z Polski, jak i z wielu innych części świata – Rosja od lat uchodzi za kraj otwarty na inwestycje zagraniczne. Tymczasem z dnia na dzień zamknięte zostały granice, a wiele biznesów już teraz odczuwa negatywne konsekwencje. Problemy dotykają branż takich jak m.in. handlowa, transportowa, surowców naturalnych, czy spożywcza.

Na szczęście istnieją narzędzia prawne, dzięki którym przedsiębiorca prowadzący interesy z kontrahentami zza wschodniej granicy może złagodzić negatywne skutki kryzysu. Jako kancelaria specjalizująca się w obsłudze współprac międzynarodowych, oferujemy praktyczną, wieloaspektową pomoc. Wspieramy w rozwiązywaniu problemów na tle m.in.:

  • prawa pracy,
  • trudności z realizacją zobowiązań lub egzekwowaniem roszczeń,
  • ciągłości dostaw,
  • kwarantanny lub odkażania towarów przetransportowanych do Polski.

Z pomocą specjalistów można poradzić sobie z kryzysem i uchronić swój biznes przed najgorszym.

Zapraszamy do kontaktu: kancelaria@walczak-wasielewska.pl lub pod nr tel. +48 796 509 609; +48 783 790 736.